Bu cihazla ilgili daha detaylı bilgiye Aknes Web Sitesi'nden ulaşabilirsiniz.

AGNES SİSTEMİ
Aknes, hekimler tarafından hem hekimlere hem de hastalara çığır açıcı ve istikrarlı çözüm olanağı sağlamak için yıllar süren çabaların sonunda geliştirilmiş olan bir estetik ve medikal tedavi sistemidir. Radyofrekans enerjisinin kullanımına dayalı olan sistem bu alanda en dinamik ve yenilikçi örneklerden birisi olarak öne çıkmaktadır. Sistem ve tedavi kuralları özgün şekilde geliştirilerek ortaya çıkarılan Aknes tedavisi hekimlerin hastalarında başarılı sonuçlar elde edebilmesini amaçlamaktadır. Bu misyon doğrultusunda, dermatoloji ve medikal estetik alanlarında yenilikçi yaklaşım çerçevesinde uygulanan tedavilerin tatmin edici ve üst seviyede etkili sonuçlar vermesine yönelik araştırma ve geliştirme faaliyetlerine devam edilmektedir.

AGNES'İN ÖZELLİKLERİ
Uygulanan enerji: RF (radyofrekans) – 1MHz
Ekran: 10.1 inç LDC dokunmatik panel
Boyutlar: (Genişlik) 290 mm x (Derinlik) 455 mm x (Yükseklik) 271.7mm
İğne: Mikro yalıtımlı iğne (tek kullanımlık)
Dalga biçimi: Kare dalga
Kamera: 1.3 Megapiksel CMOS
Güç kaynağı: AC 100V-250V, 50/60Hz, 280VA
El başlığı tipi: Tek kutuplu el başlığı
Çift kutuplu el başlığı
Ağırlık: 5.85 kg

ÇALIŞMA MEKANİZMASI
Klinik incelemeler ve vaka çalışmaları üzerinden cildin anatomik yapısını dikkate alan Aknes tedavi sisteminde elektro pıhtılaştırma ve elektro termoliz mekanizmalarına dayalı radyofrekans teknolojisi kullanılmaktadır. Uygulamanın ana mantığı sistemde bulunan iğneli başlık yoluyla radyofrekans enerjisinin cildin yüzeyinden alt dokulara iletilmesi esasına dayanmaktadır. Bu sayede cilt rahatsızlığının kaynağını oluşturan ve tedavi kapsamında ortadan kaldırılması hedeflenen dokular (yağ bezleri, ter bezleri, göz altı yağ dokusu vb.) yok edilmekte ve cildin kendisini yenilemesini sağlayan kolajen sentezi aktivitesi tetiklenmektedir.

TEDAVİ ALANLARI
Sivilce (akne) problemi: Sivilcelerin oluşumunda ana role sahip olan yağ bezlerinin yok edilmesine yönelik temel tedaviyi sağlar.
Göz kapağı kırışıklıkları: Göz çevresinde yer alan kırışıklıkların giderilmesine ve daha gergin bir görünüm kazanmasına yönelik olumlu sonuçlar verir.
Göz altı torbaları: Cerrahi olmayan yani ameliyat gerektirmeyen bir prosedür ile göz altı torbalarına sebep olan yağ dokularını radyofrekans enerjisi kullanımıyla ortadan kaldırır.
Siringoma: Göz çevresinde oluşan ter bezleri kaynaklı küçük yağ bezelerinin hastaların günlük yaşantısına ve aktivitelerine mani oluşturmadan yok edilmesini sağlar.

 

AGNES'İN AVANTAJLARI
Sağlık durumu ilaç kullanımına ve cerrahi ameliyata uygun olmayan hastaların tedavisinde medikal estetik alanında güçlü bir alternatif oluşturur.
Önce – sonra fotoğrafları ile belgelenmiş şekilde hem hekimler hem de hastalar açısından yüz güldürücü sonuçlara ulaşmayı sağlar.
Radyofrekans enerjisi ile müdahale edilen bölgelerde, kişinin kendi vücut hücrelerinin iyileşme sürecine katkısına neden olacak süreçler tetiklenir. Bu sayede Aknes tedavisi ile elde edilen sonuçlar doğal bir görünüme sahip olur.
Medikal radyofrekans sistemleri kapsamında en yeni teknolojinin kullanıldığı tedavi yöntemidir.
Cilt probleminin giderilmesinde 3 – 4 seans tedavi yeterli olmaktadır.
Seanslar kısa sürelidir.
Tedavi seansları sonrasında hasta gündelik hayatına ve faaliyetlerine istirahat süresine gereksinim duymadan devam edebilir.
Uzun yıllar süren cilt problemlerine hızlı ve uzun süreli çözümler sunar.
Uygulamalarda cilt yüzeyi zarar görmez ve sadece tedavi planı doğrultusunda belirlenen problemli alanlarda cilt altında istenilen etkiler sağlanmış olur.
Aknes tedavi sistemi International Journal of Dermatology 2012, American Society for Dermatologic Surgery 2007, Annals of Dermatology 2010 gibi uluslararası tıp dergilerinde yer almış güvenilir bir yöntemdir.

AGNES SİSTEMİ İLE YAPILAN TEDAVİ
Dermatolog Dr. Ahn tarafından geliştirilen sistem yüksek teknoloji ile üretilen iğnelerin kullanımıyla, radyofrekans enerjisinin kare dalga biçiminde hedef dokulara ulaşmasını ve bu dokularda istenilen etkileri sağlamasını mümkün kılmaktadır.
Sistemde bulunan iğne güvenlik kontrolü uygulamada herhangi bir aksaklık yaşanmasını önlemekte, hekimler için kolaylık sağlarken hastalar açısından da uygulamanın risk düzeyini azaltmaktadır.
Aknes çözümü, hastanın şikayetçi olduğu ve giderilmesini arzu ettiği cilt problemlerine cildin üst katmanı üzerinde hiçbir hasara yol açmadan, problemlerin kaynağını barındıran cilt alt katmanlarına yapılan müdahale ile çözüm sunmaktadır.

Bu cihazla ilgili daha detaylı bilgiye Aknes Web Sitesi'nden ulaşabilirsiniz.

img_divider

Neden Mayaform Medikal ?

Mayaform Medikal etik satış kurallarını ilke edinmiş, klinik deneyimli, teknik servis ve hizmet desteğinide birleştirdiği biz çözüm ortağıdır.

Farklıyız, çünkü;
İşimizi severek yapıyoruz. İnandığımız, sonucunu gördüğümüz, denediğimiz teknolojileri sizlere sunuyoruz.
Portföyümüze kazandırdığımız her yeni teknolojiyi sizlerle buluşturma isteği tüm Mayaform ekibini heyecanlandırıyor.
Farklı olanı ve daha iyiyi bulmak için sürekli araştırıyoruz.
Medikal estetik, kozmetik, plastik cerrahi ve dermatoloji alanında yeni olan ne varsa bunları takip edip sizlerle buluşturmaya çalışıyoruz.

Bahane değil, çözüm üretiyoruz:
Sadece cihazı satana kadar değil sonuna kadar her konuda yanınızdayız. Klinik anlamdaki karşılaştığınız tüm sorunlara çözüm üretiyoruz. Teknik destek konusunda 48 saat içerisinde müdahale 5 iş günü içerisinde çözüm garantisi veriyoruz.
10 yıldan daha fazla süren klinik işletmeciliği yapan iki doktor ve lazer konusunda çalışmış bir fizik mühendisi tarafından kurulmuştur. Profesyonel yöneticileri ve çalışanları olan bir medikal firmayız.
Ne istediğimizi iyi biliyoruz!  Won Technology ( Kore )
  Euromi ( Belçika )
  Brera ( İtalya )
  Bios ( İtalya)
 Mas Medical ( Kore )
  KASTNER ( Almanya )
  Boive Medikal( Amerika)
 Apolomed( Taiwan )

Mayaform firması medikal estetik sektöründe cihaz ve ekipman ithalatı gerçekleştiren bir firmadır. Firmamız 10 seneyi aşkın süredir var olan klinik tecrübemizin yarattığı kullanıcı beklentisini karşılama becerisi açısından son derece efektif ve sektörde oluşturduğu profesyonellik ve güvenilirlik anlayışının ortak paydasında sektörde hiç olmadığı kadar farklı ve memnuniyet odaklı bir anlayış hedeflemektedir.

Bu cihazla ilgileniyor musunuz?