Intracel: Cilt sıkılaştırma, germe ve gençleştirme
Intracel: Cilt sıkılaştırma, germe ve gençleştirme

INTRAcel teknolojisi Altın İğne Tedavisinin orijinalidir ve özellikleri ile en gelişmiş olanıdır. Patentli stamping özelliğine sahip olan tek cihazdır. Monopolar ve Bipolar RF, Gerçek Zamanlı Bio-empedans Ayar Sistemi, 49 adet Non-İnvaziv İğneli Sublatif (Yüzeysel Soyma) Ucu ve 49 adet İnvaziv İğneli Ucu ve Otomatik Program özelliklerine sahip FDA ve Medikal CE onaylı olan orijinal teknolojidir.

 

TEDAVİ ALANLARI
Cilt Sıkılaştırma ve Germe
Cilt Gençleştirme
Skar ve Akne Tedavileri

Genel Bakış

INTRAcel® FRMTM (Altın İğne Tedavisi) Teknolojisi ile Gençleşme

Radyofrekans tıpta çok uzun yıllardır kullanılan bir tedavi tekniğidir. Cerrahi uygulamalardan cilt gençleştirmeye kadar yaygın alanda farklı tekniklerle kullanılıyor. Son 14 yıldır özellikle estetik uygulamalarda kullanımı yoğunlaşmıştır. Özellikle fraksiyonel uygulamaların devreye girmesi ile tedavi ile oluşabilen riskler azaltılırken elde edilen iyileşme arttırılmıştır.ULTRAcel® / INTRAcel® Altın İğne Tedavisinin Orijinalidir ve dünya'da ilk olarak JEISYS firması tarafından geliştilmiştir.

INTRAcel® FRMTM (Altın İğne Tedavisi) Sistemi, cildi canlandırmaya ve farklı derinliklerde cilt germe, akne, akne izlerini ve geniş gözeneklerin giderilmesi, yüz germe ameliyatlarını desteklemeye yönelik çeşitli yoğun tedavilerin gerçekleştirilmesini sağlayan Fraksiyonel RF Mikro İğne (Fractional RF MicroneedleTM) kısaca FRMTM dizilim teknolojisini içermektedir.

FRMTM teknolojisi epidermis bölgesinde fazla hasara sebebiyet vermeden sadece hedeflenen bölgenin özel olarak tasarlanmış yalıtımlı mikro iğneler ile seri penetrasyon yoluyla tedavi eden yenilikçi bir tasarımdır. Mikro iğnelerin etkisiyle iyileşmeyi harekete geçiren ve peeling/cilt soyma işleminin etkisine benzer etkiye sahip doğal iyileşme mekanizmasının oluşumunu sağlayan minik kolon oluşumu gerçekleşir. Aynı zamanda yüksek gerilimli RF palsı da hedeflenmiş bölgedeki cildin altına yayar. Fraksiyonel RF termoliz direkt olarak bu bölgeye uygulanır ve seçici bir şekilde yüzeysel dermis ile kas şeridi arasındaki kolajen liflerini dejenere eder, bu da liflerde hemen meydana gelen küçülme veya büzüşme ile sonuçlanır ve böylelikle fibroblastların uyarılmasıyla yeni kolajen oluşumu teşvik edilir.

Özetle bu terapi;

  • Güvenli - RF palsları sadece epidermis altındaki bölgeyi hedeflediğinden ablatif olmayan, güvenli uygulama gerçekleştirir ve hastanın ağrı seviyesini en az seviyede tutar.
  • Verimli - RF emisyonu amaç doğrultusunda fibroblast ve yeni kolajen oluşumunu harekete geçirmek için ilgili bölgeyi hedef aldığından uygulama verimli ve etkilidir.
  • ÇEtkili - çünkü hücrelerarası güzergahın genişlemesiyle uygun elementlerin yayılımı sağlanır.

 

Intracel Resim 1

 

INTRAcel® FRMTM Teknolojisi Nasıl Çalışır

Dizilimdeki her iğne RF yayılımının yapıldığı apeks bölgesinde 0.3mm’lik alan hariç uç kısmına kadar yalıtımlıdır. Sistem, elektriksel enerjinin termal enerjiye dönüşmesiyle çalışır ve iğne ucundan çıkan RF enerjisi nokta çemberinden bitişik bölgelere transfer edilerek denatürizason ve koagülasyona sebebiyet verir. Bu açıdan lazer terapilerden farklılık gösterir. İğneler uçlarından ayrı olarak yalıtımlı olduğu için, RF salınımı sırasında termal hasara maruz kalınmaması için tasarlanan mikro delikler sonuç itibariyle pigment yan etkilerini en aza indirir ve epidermis'te olabilecek hasarları engeller.

 

 

Ayrıca sistem, hücrenin denatürizasyonu ile akne bakterisi, akne ve yağbezlerinin oluşum sebeplerini ortadan kaldırmak için yeterince termal enerjinin verilmesine ve ayrıca akne lezyonlarıyla ilgili izlerin iyileştirilmesine yeterli olacak şekilde optimize edilmiştir .

Intracel Resim 3

 

Intracel Resim 4

 

FRMTM (Fraksiyonel Radyofrekans mikroiğneleme) teknolojisi, mikroiğnelerle cildi penetre ederek cilde hasar vermeden dermis'i hedef alır.

Intracel Resim 5

1.SRRTM Superfisyal

Epidermis'in gençleştirilmesi ve Rejenerasyonu için olan yöntemdir.

SRR= Superficial RF Rejuvenation - Yüzeyel RF Gençleştirme.

 

Intracel Resim 6

2.FRMTM Monopolar

ERS (Energy Reward System) gerçek zamanlı empedans ayar sistemi sayesinde bipolar moduna oranla daha geniş bir alan hedef alınır. Enerji etraf dokuya iletilir.

 

Intracel Resim 7

3.FRMTM Bipolar

ERS (Energy Reward System) gerçek zamanlı empedans ayar sistemi sayesinde hedef alana Radyofrekans enerjiyi yoğunlaştırılır. Enerji hedef noktaya odaklanır.

img_divider

Neden Mayaform Medikal ?

Mayaform Medikal etik satış kurallarını ilke edinmiş, klinik deneyimli, teknik servis ve hizmet desteğinide birleştirdiği biz çözüm ortağıdır.

Farklıyız, çünkü;
İşimizi severek yapıyoruz. İnandığımız, sonucunu gördüğümüz, denediğimiz teknolojileri sizlere sunuyoruz.
Portföyümüze kazandırdığımız her yeni teknolojiyi sizlerle buluşturma isteği tüm Mayaform ekibini heyecanlandırıyor.
Farklı olanı ve daha iyiyi bulmak için sürekli araştırıyoruz.
Medikal estetik, kozmetik, plastik cerrahi ve dermatoloji alanında yeni olan ne varsa bunları takip edip sizlerle buluşturmaya çalışıyoruz.

Bahane değil, çözüm üretiyoruz:
Sadece cihazı satana kadar değil sonuna kadar her konuda yanınızdayız. Klinik anlamdaki karşılaştığınız tüm sorunlara çözüm üretiyoruz. Teknik destek konusunda 48 saat içerisinde müdahale 5 iş günü içerisinde çözüm garantisi veriyoruz.
10 yıldan daha fazla süren klinik işletmeciliği yapan iki doktor ve lazer konusunda çalışmış bir fizik mühendisi tarafından kurulmuştur. Profesyonel yöneticileri ve çalışanları olan bir medikal firmayız.
Ne istediğimizi iyi biliyoruz!  Won Technology ( Kore )
  Euromi ( Belçika )
  Brera ( İtalya )
  Bios ( İtalya)
 Mas Medical ( Kore )
  KASTNER ( Almanya )
  Boive Medikal( Amerika)
 Apolomed( Taiwan )

Mayaform firması medikal estetik sektöründe cihaz ve ekipman ithalatı gerçekleştiren bir firmadır. Firmamız 10 seneyi aşkın süredir var olan klinik tecrübemizin yarattığı kullanıcı beklentisini karşılama becerisi açısından son derece efektif ve sektörde oluşturduğu profesyonellik ve güvenilirlik anlayışının ortak paydasında sektörde hiç olmadığı kadar farklı ve memnuniyet odaklı bir anlayış hedeflemektedir.

Bu cihazla ilgileniyor musunuz?