Lipocel: Vücut Şekllendirme ve Selülit Tedavisi
Lipocel: Vücut Şekllendirme ve Selülit Tedavisi

LIPOcel
LIPOcel | Hifu ile Ameliyatsız Bölgesel İncelme Cihazı – Dünya’da ilk ve tek temaslı soğutma teknolojisine sahip Vücut HIFU Cihazıdır. Patentli Chill Kartuş Teknolojisi sayesinde epidermiste güçlü ve stabil soğutma sağlayan LIPOcel ağrısız, acısız ve yan etki riski minimum olan uygulamalar sağlar. 150 J/cm2 enerji gücü ile alternatif teknolojilere göre daha etkili ve konforlu uygulamalar yapar. Atış esnasında enerji 13mm derinliğe odaklanır. Enerji uygulama bölgesine 9cm2’ lik (3cm x 3cm) alana ve 16 şerit halinde homojen olarak verilir.

TEDAVİ ALANLARI
Vücut Şekillendirme
Selülit Tedavisi

Genel Bakış

 • Cerrahisiz vücut şekillendirmede Yüksek Enerjili HIFU Sistemi

Termal enerji HIFU teknolojisi kullanılarak elde edilmektedir. Bel çevresinde küçülme sağlamak için bu termal enerjiyle yağ hücreleri yok edilmektedir.

HIFU (yüksek-yoğunluklu odaklanmış ultrason) Nedir?

Lipocel Resim 1

 

 • Bir tür termal terapi olan HIFU, ışığa büyütecin odaklandırılmasıyla kağıt yakma prensibiyle aynı mantıkta çalışmaktadır.
 • HIFU teknolojisi ile yapılan uygulamalarda yüksek yoğunlukta ultrason enerjisinin, hedeflenmiş dokunun yakılması için bir noktaya uygulanmasıyla elde edilen 65-100°C, yüksek enerji kullanılmaktadır.

 

 • Noninvazif / Müdahalesiz
Lipocel Resim 2

 

Temaslı Soğutma: Epidermis'in Korunması

Lipocel Resim 3

 

Yukarıdaki gösterilen veriler aynı enerji (J) değeri ile yapılan uygulamalar sırasında (5°) temas soğutma kullanımı ile (20°) derece temas soğutma kullanılmaması arasındaki karşılaştırmayı vermektedir.

 • Temaslı soğutma kullanıldığında ısı değerleri 30-37°C arasında kalmakta ve hiçbir şekilde morartı oluşumu gözlenmemektedir.
 • Temaslı soğutma kullanılmadığında, ısı yükseldikçe (40°C üzerine) morartı oluşumu başlamakta ve yanık izlerinin büyüklüğü enerji arttıkça artmaktadır.

 

Temaslı Soğutma: Daha Yüksek Enerji

Lipocel Resim 4

 

 • Temas Soğutma

 

Lipocel Resim 5

 

HIFU uygulama prensiplerine dayandırılabilecek istenmeyen olumsuz etkiler oluşabilir. LIPOcelTM işte bu komplikasyonları ortadan kaldırmak üzere temaslı soğutma yapan özel bir teknoloji ile donatılmıştır. Bu teknoloji el aparatının yüzeyini 5°C’ye kadar soğutabilir. Bu teknolojinin geliştirilmesi ve kullanımıyla LIPOcelTM üç ana avantaja sahiptir.

 • Termal enerji kaynaklı nöral ve hissedilen acıyı azaltır.
 • Tedavi sonucundaki etki seviyesini yükselten yüksek yoğunlukta enerji yayılımını mümkün kılar.
 • Kullanılan Frekans 2MHz ve azami enerji çıkışı 150J/cm2 seviyesindedir.

 

LIPOcelTM Özellikleri

Lipocel Resim 6

Kullanım Alanları

Yağ kalınlığı kalipermetre veya el ile ölçüldüğünde minimum 2.5 cm yağ dokusu olmalıdır.

 • Karın bölgesi
 • Bel çevresi ve kenarlar (aşk tutamaçları)
 • Basen
 • Üst bacaklar (iç ve dış)

Seans Sayısı

Tek seans uygulandığında 3cm ile 5cm arası incelme sağlanır. Seans sayısı ihtiyaca göre belirlenir. Genelde tek seans ile iki seanslık bir uygulama yeterlidir.

img_divider

Neden Mayaform Medikal ?

Mayaform Medikal etik satış kurallarını ilke edinmiş, klinik deneyimli, teknik servis ve hizmet desteğinide birleştirdiği biz çözüm ortağıdır.

Farklıyız, çünkü;
İşimizi severek yapıyoruz. İnandığımız, sonucunu gördüğümüz, denediğimiz teknolojileri sizlere sunuyoruz.
Portföyümüze kazandırdığımız her yeni teknolojiyi sizlerle buluşturma isteği tüm Mayaform ekibini heyecanlandırıyor.
Farklı olanı ve daha iyiyi bulmak için sürekli araştırıyoruz.
Medikal estetik, kozmetik, plastik cerrahi ve dermatoloji alanında yeni olan ne varsa bunları takip edip sizlerle buluşturmaya çalışıyoruz.

Bahane değil, çözüm üretiyoruz:
Sadece cihazı satana kadar değil sonuna kadar her konuda yanınızdayız. Klinik anlamdaki karşılaştığınız tüm sorunlara çözüm üretiyoruz. Teknik destek konusunda 48 saat içerisinde müdahale 5 iş günü içerisinde çözüm garantisi veriyoruz.
10 yıldan daha fazla süren klinik işletmeciliği yapan iki doktor ve lazer konusunda çalışmış bir fizik mühendisi tarafından kurulmuştur. Profesyonel yöneticileri ve çalışanları olan bir medikal firmayız.
Ne istediğimizi iyi biliyoruz!  Won Technology ( Kore )
  Euromi ( Belçika )
  Brera ( İtalya )
  Bios ( İtalya)
 Mas Medical ( Kore )
  KASTNER ( Almanya )
  Boive Medikal( Amerika)
 Apolomed( Taiwan )

Mayaform firması medikal estetik sektöründe cihaz ve ekipman ithalatı gerçekleştiren bir firmadır. Firmamız 10 seneyi aşkın süredir var olan klinik tecrübemizin yarattığı kullanıcı beklentisini karşılama becerisi açısından son derece efektif ve sektörde oluşturduğu profesyonellik ve güvenilirlik anlayışının ortak paydasında sektörde hiç olmadığı kadar farklı ve memnuniyet odaklı bir anlayış hedeflemektedir.

Bu cihazla ilgileniyor musunuz?