Ultracel: Cilt Sıkılaştırma ve Germe. Cilt Gençleştirme
Ultracel: Cilt Sıkılaştırma ve Germe. Cilt Gençleştirme

ULTRAcel | HIFU (Fokuslu Ultrason) + INTRAcel (Altın İğne Tedavisi) + INTRAgen (Grid Fraksiyonel RF) teknolojilerini getiren eşsiz bir platformdur. 30,000 atımlık HIFU kartuşları sayesinde kartuşların ömrü dolmadan yatırım dönüşümü sağlanır. Diğer HIFU teknolojilerinden en az 2 kat hızlı çalışması seans sürelerini ciddi oranda azaltır. INTRAcel teknolojisi Altın İğne Tedavisinin orijinalidir ve özellikleri ile en gelişmiş olanıdır. Yenilikçi INTRAgen teknolojisi Grid Fraksiyonel RF kullanıcılarına yeni kullanım alanları sağlıyor.

Tedavi Alanları

  • Cilt Sıkılaştırma ve Germe
  • Cilt Gençleştirme
  • Skar ve Akne Tedavileri

Genel Bakış

 

Ultracel Resim 1

Ameliyatsız Yüz Uygulamalarında etkili olan 3 Farklı Teknolojiyi biraraya toplayan Platform.

ULTRAcel® cilt uygulamaları için kullanılan en önemli üç teknolojiyi birbirine entegre eden İLK ve TEK Sistemdir. Bu teknolojilerin kombinasyonu, hastalara cildin her katmanına yönelik geniş bir tedavi aralığını, HIFU (ULTRAcel HIFU), Fraksiyonel Mikroiğneli RF(INTRAcel Altın iğne tedavisi) ve Grid Fraksiyonel RF (INTRAgen GFR) ile sunarken, hızlı ve etkili sonuçlar alınmasını sağlar.

 

Ultracel Resim 2

ULTRAcel ile ULTRALift – Cildin Tüm Katmanları için Total Tedavi

Yüz ve Boyun Anti-Aging uygulamalarında ihtiyaçları karşılar, hastanın ihtiyaç veya problemine göre tedavi protokolleri oluşturmanıza olanak sunar. Dilediğiniz cilt katmanına uygulama imkanını sağlar. İster HIFU Fokuslu Ultrason (7 MHZ) teknolojisi ile SMAS dokusunu sıkılaştırın (3.0mm-4.5mm), ister ‘Altın İğne Tedavisi ‘ (6 MHz) ile cildi gerin, lifting etkisi yaratın, ince kırışıkları yok edin veya derin kırışıklıkları hafifletin. Sublatif RF (SRR) ile cildi soyun veya Grid Fraksiyonel RF (GFR) (6 MHz) ile epidermis – üst dermis tabakasını üç boyutlu gerin. Ya da cilt rengini açmak, yağlı ciltleri normal ciltlere dönüştürmek, porları küçültmek, akne-skar izlerini ciddi oranda gidermek için kullanın....ULTRAcel size geniş endikasyonları ile total çözüm sunar.

 

ULTRAcel® HIFU Tedavisi İle Ameliyatsız Yüz Gençleştirme

ULTRAcel®, HIFU ses dalgaları kullanarak cilt altı dokularda kolajen üretimini tetikleyen, bu sayede deride sıkılaşma ve gerilme yaratan bir tedavi tekniğidir. Enerji olarak ultrason yani kulağımızın duyamayacağı kadar yüksek bir ses enerjisi kullanır.

HI-FU (Odaklanmış, yüksek yoğunluklu ses dalgası) deri altında istenilen derinlikte etki sağlayan ultrasound sistemidir. Bu enerji deri altı dokuyu yüksek ısılara ulaştırarak kontrollü bir şekilde, nokta şeklinde yanık alanları oluşturmaktadır. Deri yüzeyinde hiç bir etki yapmadan, doğrudan istenilen derinlikteki hedeflere nokta atışı yapmaktadır. Bu şekilde uyarılmış kollagen üretimi ile ortalama 3-6 ay içinde sıkılaşmış ve kendini yenilemiş bir cilt sağlamaktadır.

Ultrason Nedir?

Ultrason 18 KHz'den daha yüksek olan dalgaboyudur. Ultrason su içinden iletilir ve tıp alanında Ultrason Tanılama ve Ultrason Terapi Sistemlerinde yaygın olarak kullanılmaktadır.

HIFU Nedir?

Yüksek Yoğunlu Fokuslu Ultrason - (High Intensity Focused Ultrasound)

Fokal nokta (Fokus) ile termal etkisi olan non-invasiv bir tedavidir. Cilt dokusu içerisine transduserler aracılığıyla elde edilen ultrason verilir. Tıp alanında Karaciğer kanseri, Uterin kanseri ve Göğüs kanseri HIFU teknolojisi ile başarıyla tedavi edilebilmektedir.

 

ULTRACEL HIFU (Ameliyatsız yüz germe)

ULTRAcel FUS(Hifu)(Fokuslu ultrason) teknolojisi iki tip kartuş kullanarak Yağ ve SMAS (yüzeyel Kas APonevrotik Sistem)'in katmanlarında yüksek yoğunluklu ultrason yayar: 3.0mm ve 4.5mm derinliklerine odaklanır ve her ikiside 7MHz Frekansı kullanır.

ULTRAcel HIFU (Fokuslu Ultrason Mekanizması)

Ultracel Resim 4

1.Işınlama

FUS (fokuslu Ultrason, Hifu) enerji 3.0mm ve 4.5mm derinlikte birkaç adımda.

 

Ultracel Resim 5

2.Koagülasyon

FUS (fokuslu Ultrason, Hifu) enerji 3.0mm ve 4.5mm derinlikte birkaç adımda.

 

Ultracel Resim 6

3.Rejenerasyon

Yeni oluşan kollajen ve elastinler sayesinde, germe etkisi ve cilt rejenerasyonu sağlanır.

 

ULTRAcel Fraksiyonel Altın İğneli (İntracel®) Radyofrekans ile Gençleşme

Radyofrekans tıpta çok uzun yıllardır kullanılan bir tedavi tekniğidir. Cerrahi uygulamalardan cilt gençleştirmeye kadar yaygın alanda farklı tekniklerle kullanılıyor. Son 14 yıldır özellikle estetik uygulamalarda kullanımı yoğunlaşmıştır. Özellikle fraksiyonel uygulamaların devreye girmesi ile tedavi ile oluşabilen riskler azaltılırken elde edilen iyileşme arttırılmıştır.

FRM Fraksiyonel Radyofrekans mikroiğneleme sistemi, mikroiğnelerle cildi penetre ederek cilde hasar vermeden dermis'i hedef alır.

Ultracel Resim 6

1.SRR Superfisyal

SRR= Superficial RF Rejuvenation - Yüzeyel RF Gençleştirme

Epidermis'in gençleştirilmesi ve Rejenerasyonu için olan yöntemdir.

 

Ultracel Resim 7

2.FRM Monopolar

ERS (Energy Reward System) ile empedans ölçüm sistemi bipolar moduna göre daha geniş bir alan hedef alınır.

 

Ultracel Resim 8

3.FRM Bipolar

Bipolar moduyla hedef alana Radyofrekans enerji yoğunlaştırılır.

 

ULTRAcel Fraksiyonel Altın Mikroiğneler

Ultracel Resim 9
Ultracel Resim 9

İğneli FRM u Uç

Ultracel Resim 9

İğnesiz Sublatif SRR Uç

Ultracel Resim 9

 

ULTRAcel GRİD FRAKSİYONEL RADYOFREKANS SİSTEMİ ile Gençleşme

GFR modu epidermis'te termal bir grid / ağ oluşturur ve RF(Radyofrekans) emisyonu sırasında yüzeyel dermis'te homojen bir ısı oluşturur.

Sistem gelişmiş uçlar kullanarak radyofrekans sağlayan bir GFR(Grid Fraksiyonel Radyofrekans) 6 MHz'lik jeneratör içerir. GFR(Grid Fraksiyonel Radyofrekans) uç sadece temas ettiği yüzeye enerjisini odaklar. GFR(Grid Fraksiyonel Radyofrekans) ucuyla oluşan ısı epidermis'te termal bir grid oluşturarak yüzeyel dermis'te homojen bir ısı oluşturur. Tüm uygulama esnasında vücudun direncini takip eden gerçek zamanlı otomatik empedans ayar sistemi çalışır. Bu sayede enerji seviyesi regüle edilir.

img_divider

Neden Mayaform Medikal ?

Mayaform Medikal etik satış kurallarını ilke edinmiş, klinik deneyimli, teknik servis ve hizmet desteğinide birleştirdiği biz çözüm ortağıdır.

Farklıyız, çünkü;
İşimizi severek yapıyoruz. İnandığımız, sonucunu gördüğümüz, denediğimiz teknolojileri sizlere sunuyoruz.
Portföyümüze kazandırdığımız her yeni teknolojiyi sizlerle buluşturma isteği tüm Mayaform ekibini heyecanlandırıyor.
Farklı olanı ve daha iyiyi bulmak için sürekli araştırıyoruz.
Medikal estetik, kozmetik, plastik cerrahi ve dermatoloji alanında yeni olan ne varsa bunları takip edip sizlerle buluşturmaya çalışıyoruz.

Bahane değil, çözüm üretiyoruz:
Sadece cihazı satana kadar değil sonuna kadar her konuda yanınızdayız. Klinik anlamdaki karşılaştığınız tüm sorunlara çözüm üretiyoruz. Teknik destek konusunda 48 saat içerisinde müdahale 5 iş günü içerisinde çözüm garantisi veriyoruz.
10 yıldan daha fazla süren klinik işletmeciliği yapan iki doktor ve lazer konusunda çalışmış bir fizik mühendisi tarafından kurulmuştur. Profesyonel yöneticileri ve çalışanları olan bir medikal firmayız.
Ne istediğimizi iyi biliyoruz!  Won Technology ( Kore )
  Euromi ( Belçika )
  Brera ( İtalya )
  Bios ( İtalya)
 Mas Medical ( Kore )
  KASTNER ( Almanya )
  Boive Medikal( Amerika)
 Apolomed( Taiwan )

Mayaform firması medikal estetik sektöründe cihaz ve ekipman ithalatı gerçekleştiren bir firmadır. Firmamız 10 seneyi aşkın süredir var olan klinik tecrübemizin yarattığı kullanıcı beklentisini karşılama becerisi açısından son derece efektif ve sektörde oluşturduğu profesyonellik ve güvenilirlik anlayışının ortak paydasında sektörde hiç olmadığı kadar farklı ve memnuniyet odaklı bir anlayış hedeflemektedir.

Bu cihazla ilgileniyor musunuz?