Kızılırmak Mah. Muhsin Yazıcıoğlu Cad. No: 39/A 150-151 Çankaya/Ankara

Plasmage

Cihaz Açıklaması

Plasmage

Dermatoloji ve estetik tıp için ilk patentli Fraksiyonel Plazma ®

MÜKEMMELLİK CİHAZI

PLASMAGE ®kompakt, kullanımı kolay ve kullanıcı dostu bir arayüze sahiptir.

Alt ve üst göz kapağı gibi lazerlerin ve radyo cerrahi ünitelerinin yapamadığı hassas bölgeleri güvenli bir biçimde tedavi etmek için geliştirilmiştir. Plasmage ® cilt üzerinde herhangi bir yan etkisi olmaksızın dokuları arıtmaktadır.

Hızlı sonuçlar ile Blefaroplasma ® uygulamak için tek araçtır.

PLASMAGE ® havadaki gazın iyonlaşması ile üretilen plazma enerjisini dokulara iletmektedir.

PLASMAGE ® invaziv olmayan mikro cerrahi için Sınıf IIb bir tıbbi cihazdır. Aşağıdakiler gibi birçok estetik ve dermatolojik protokol kapsamında kullanılmak üzere mükemmel bir araçtır:

Blefaroplazme, kırışıklıklar, ksantelazma, akne, yara izleri, çil, fibroma, siğil…

Fractional Plasma ® hassas alanlarda etkili ve nazik tedaviler uygulamak adına devrim niteliğinde bir yaklaşımdır.

Plasmage ® 30 enerji modülasyonu sunmaktadır: sürekli mod, fraksiyonel mod, 4 düzey fraksiyonasyon ve 6 yoğunluk ölçeği. Bu türden geniş çaplı seçim sayesinde operatör yüksek düzeyde güvenlik ve noktanın mükemmel kontrolünü sağlarken enerjiyi tedavi protokolüne uyarlayabilmektedir.

Brera tarafından patentli Fractional Plasma ® diğer plazmaya dayalı cihazlardan daha az agresif olmasının yanı sıra, operasyondan daha az bekleme süresi avantajı ile hastaların hızlı bir biçimde tedavi edilmesini sağlamaktadır.

PLASMAGE ® cihazının uygunluk ve güvenlik gerekliliklerine tam uyum sağlanması IMQ laboratuvarlarında gerçekleştirilen testler ile garanti edilmektedir. Accredia ve IEC raporları istek üzerine sağlanmaktadır.

Uygulama Alanları

 • Göz kapağı tedavileri
 • Diskromi tedavisi
 • Periumbilikal stria mesafesi tedavileri
 • Anjiyom, verrucae, teleanjiektazik, çil, fibromanın çıkarılması
 • Keloidler, ksantelamalar, nevüs, keratoz
 • Akne sonrası bölgelerin iyileştirilmesi
 • Farmakolojik olmayan akne tedavisi

Protokoller

 • Gözler (blefaroplasti)
 • Akne, Siğiller
 • Çiller
 • Yara İzleri
 • Stria
 • Kırışıklıklar
 • Fibromlar

BLEFAROPLASMA ® (BLEFAROPLASTİK)

PLASMAGE ® ile Blefaroplasma ® anormal bir işlevi iyileştiren deformasyonları yeniden yapılandıran ya da görünümü iyileştiren ve rekonstrüktif ya da kozmetik (estetik) olabilen invaziv olmayan bir göz kapağı tedavisi olarak tanımlanabilmektedir.

üst kirpiklere ağırlık yapan semptomatik fazla cilt (psödoptoz) ve prosis onarımından sonra cerrahi olarak uyarılan dermatoşalazis.

Edinilmiş blefaroptoz, levator aponevrozunun gerilmesi, ayrılması ya da ayrıştırılmasından kaynaklanabilmektedir. Aponeurotik blefaroptoz, anatomik değişikliklerin yaşa bağlı olduğu hastalarda yaygın olarak involüsyonel ptozis olarak bilinmektedir. Kaş pitozu, kaşların fazla dokuyu üst göz kapağına itecek kadar sarkması.

Kaş pitozu, kaşların fazla dokuyu üst göz kapağına itecek kadar sarkması.

Gazın iyonlaşması ile üretilen plazma yüzeysel dokuların sübliminasyonu oluşturmakta ve böylelikle bir kaldırma etkisi yaratmaktadır.

Ksantelazma

Ksantelazma palpebrarum, ksantomun en yaygın görülen biçimidir.

Sarımsı, yassı, yumuşak, farklı şekil ve boyutlarda görülen lezyonlar daha çok göz kapağının iç kısmında bulunmaktadır. Genellikle iki taraflıdır ve kolesterol varlığına bağlı olan sarımsı plakların gelişimi ile karakterize edilmektedir.

Lezyonlar başlangıçta medial kantus kapsamında yerleşmekte ve ilerlemiş formlarda giderek tüm periorbital bölgeye yayılmaktadır.

Histolojik inceleme dermiş ve epidermisin orta ve yüzeysel katmanlarında bulunan histiyositlerin sitoplazmasında bulunan esterleşmiş kolesterol birikintilerini ortaya çıkarmaktadır.

AKNE

Akne vulgaris toplumun yaklaşık %80’inin hayatlarının bir bölümünde etkileyen en yaygın deri hastalığıdır. Yaygınlığının 16-17 yaş arası erkeklerde yaklaşık %85-100 ve aynı yaştaki kadınlarda %83-85 olduğu tahmin edilmektedir. Söz konusu yaygın kutanöz bozukluk, psikolojik ve kişilik gelişiminde ciddi sonuçlara neden olabilecek kalıcı yara izi ve şekil bozukluğuna neden olabilmektedir.

Akne pilosebae ünitelerin çok etmenli bir bozukluğudur ve ciltte yağ foliküllerinin en yoğun olduğu bölgeleri etkilemektedir.

KIRIŞIKLIKLAR

Wrinkles are creases, folds or ridges in the skin. Most commonly, wrinkles appear as we get older. The first wrinkles to appear on our face tend to occur as a result of facial expressions. Sun damage, smoking, dehydration, some medications, as well as a number of other factors may also cause wrinkles to develop.

Wrinkles are an inevitable part of the natural aging process. As we become older our skin gets thinner,

Kırışıklıklar ciltteki kırışıklıklar, kıvrımlar ya da çıkıntılardır. En yaygın biçimde yaşlandıkça kırışıklıklar ortaya çıkmaktadır. Yüzümüzde ortaya çıkan ilk kırışıklıklar mimiklerin bir sonucu olarak görülme eğilimine sahiptir. Güneş hasarı, sigara içmek, dehidrasyon, kimi ilaçlar ve bir dizi başka etmenler de kırışıklıkların ortaya çıkmasına neden olabilmektedir.

Kırışıklıklar doğal yaşlanma sürecinin kaçınılmaz bir parçasıdır. Yaşlandıkça cildimiz daha ince, daha kuru ve daha az elastik bir hal almaktadır. Cildimizin kendisini hasarlardan koruma yeteneği de yaşlandıkça azalmaktadır. Sonunda cildimizde kırışıklıklar ve çizgiler oluşmaktadır.

Yukarıda söz edilen etmenlerin haricinde bir kişinin genetik yapısı da ne kadar kırışıklığa sahip olacağımızı, kırışıklıkların ne zaman ve hangi bölgede ortaya çıkmaya başlayacağını etkilemektedir.

Kırışıklıkların birçoğu vücudun güneşe en çok maruz kalan bölgelerinde ortaya çıkma eğilimi göstermektedir:

 • Ellerin arkası
 • Yüz
 • Boyun
 • Ön kolların üst kısmı

ÇİL

Bir çil normal görünen bir cilt ile çevrili küçük, keskin sınırlara sahip ve pigmentli bir lekedir. Histolojik bulgular epidermisin hiperplazisini ve bazal tabakanın artan pigmentasyonunu içerebilmektedir. Değişen sayıda melanosit bulunmaktadır ve söz konusu melanositlerin sayısı artsa da yuva oluşturmamaktadır. Lentijinler yıllar içerisinde yavaş yavaş gelişebilmekte ya da patlayabilmekte ve aniden ortaya çıkabilmektedir. Pigmentasyon kahverengiden siyaha değişen bir renkte homojen ya da alacalı olabilmektedir.

Çoklu klinik ve etiyolojik çeşitler bulunmaktadır. Çilin diğer melanositik lezyonlardan (örneğin, melanositik nevüs, melanom) farkı, ultraviyole hasarı ve sistemik sendromlar için bir işaret olarak rolü büyük önem taşımaktadır.

CİLT YENİLEME

Yıllarca zararlı olan ultraviyole (UV) ışığa maruz kalma, klinik olarak pürüzlü yüzey dokusu ve değişken derecelerde dispigmentasyon, telenjiektazi, kırışma ve cilt gevşekliği ile izin veren bir cilt olarak kendisini göstermektedir. Histolojik olarak söz konusu dış kaynaklı yaşlanma etkileri genel olarak epidermis ve üst papiller dermis ile sınırlıdır.

YARALAR

Hipertrofik yaralar travmatik ya da cerrahi yaralanmalara bağlı olarak dermiş ve deri altı dokularda aşırı derecede kolajen birikmesi ile karakterize edilmektedir.

Normal yara onarımından kaynaklanan asemptomatik ince çizgili yaraların aksine hipertrofik yaraların aşırı derecede yaralanması tipik olarak rahatsız edici şekil bozukluğu ile sonuçlanmaktadır ve hipertrofik yaralar eritemlidir.

FIBROMA

Kutanöz fibroma normal cilt rengi kaynaklarının rahatlaması ya da cilt büyümesidir ve tipik olarak cilde bir sap ile bağlanmaktadır. Cilt papillomu vücudun herhangi bir bölgesinde ortaya çıkabilmektedir, ancak tercih edilen yerler göz kapakları ve göz çevresi, boyun yanları, koltuk altı, kasık ve göğsün üst kısmı gibi deri kıvrımlarının olduğu bölgelerdir.

Söz konusu küçük deri tümörleri iyi huyludur ve giysiler ya da başka bir şey ile istemli ya da istemsiz olarak travmatize edilmedikçe genellikle asemptomatiktir.

Bilinen bir nedeni bulunmamaktadır, ancak kıvrımlarında sürtünmeden kaynaklanan tahrişin büyümeyi uyardığı görülmektedir. Sarkık miyomlar orta yaşta oldukça yaygındır. Hem erkek hem de kadınlarda gelişmektedir. Ten renginde ya da daha koyu renkte ve 1 ile 5 mm arasında değişen boyutlarda olabilmektedir.

SİĞİLLER

Wart Vulgaris – Epidermal hücrelerin insan papilloma virüsleri ile enfeksiyonu nedeniyle ten rengi, sert bir papül ya da nodüldür. Bunlar aynı zamanda siğil olarak da bilinmektedir.

Yakın inceleme ile lezyon yüzeyindeki normal cilt çizgileri tipik olarak bozulmaktadır. Kubbe biçiminde lezyonlar ayrıca punkta ile saplanabilmektedir. Büyüme dermal papilla hipertrofisi ve epidermisin keratin tabakalarının kalınlaşması ile karakterize edilmektedir. Yüzey birçok küçük filamentli çıkıntı ile hiperkeratotiktir. Siğil genellikle ellerde ve parmaklarda oluşmakta ve gruplar olarak ya da doğrusal bir düzende ortaya çıkabilmektedir.

PLASMAGE’in Güçlü Yönleri

 • Bir el aleti
 • 6 yoğunluk düzeyi
 • 4 atış modu (tekten çokluya)
 • İnce enerji ayarı
 • Kanamasız ve ağrısız

AKILLI YAZILIM

 • Önceden ayarlanmış programların bir seçimi
 • Kullanıcı dostu arayüz 9 kılavuzlu protokol önceden ayarlanmış enerji
 • Uzmanlar için manuel mod
 • Yoğunluk seçimi
 • Atımlı ya da sürekli hareket
 • Piyasada benzersiz: güç yoğunluğu ve en iyi atış sayısı kombinasyonu

INTUITIVE TECHNOLOGY

PLASMAGE ®  is a medical device for non-invasive micro-surgery. It is equipped with a wide touch-screen display for the selection of pre-set treatment protocols or to manually adjust treatment parameters. The applicator comprises of a special plastic handpiece and  electrodes of different shapes and sizes, specific to various treatment applications.

Plasmage

Teknik Özellikler

Güç Kaynağı
Dış Güç Kaynağı
Tıbbi Model GSM40B12-P1J
Buşon Standart P1J
Güvenlik Sınıfı EN 60601-1: 2006 Standardı uyarınca Sınıf II Tip BF
Genel Boyutlar(U x Y x D) 27 x 25 x 9 cm
Ağırlık 1.5 Kg
Çevresel Kullanma Koşulları Sıcaklık – 15÷40°C – Basınç – 980÷1060 hPa – Nem – azami %93 u.r.s.c.
Çevresel Saklama Koşulları Sıcaklık – 0÷50°C – Basınç – 980÷1060 hPa – Nem – azami %95 u.r.s.c.

Plasmage

Tanıtım Videoları

Plasmage

Dökümanlar

Teknik Özellikler Broşür

Sizi Arayalım

  Cihazlarımız

  Argon

  Genel Cerrahi

  Bronkoskopi

  Pulmonoji

  Detaylar

  Cellec V

  9 Değiştirilebilir Filtre

  Akne ve Epilasyon

  Pigmentli Lezyonlar

  Detaylar

  Eva sp® 6

  Daha kısa ameliyat süresi

  Derin, homojen ve kontrollü infiltrasyon

  Daha az ağrı ve komplikasyon

  Detaylar

  Eva sp® 2

  Kısa ameliyat süresi

  Daha az yorucu

  Daha hassas isabet

  Detaylar

  TRI-BEAM

  Daha hızlı tonlama

  Daha güvenli tonlama

  Daha etkili tonlama

  Detaylar

  ULTRAcel

  İnvaziv ve İnvaziv Olmayan

  Yalıtımlı ve Yalıtımsız

  Monopolar ve Bipolar

  Detaylar